gotowe na (prawie) wszystko gotowe na (prawie) wszystko
Odtwarzanie przeszłości to skomplikowana sprawa… Większość wspomnień to pamiątki szczęśliwszych czasów…Na tej stronce bawimy się wspomnieniami, przyłączcie się do nas. Zapraszamy! Odtwarzanie przeszłości to skomplikowana sprawa… Większość wspomnień to pamiątki szczęśliwszych czasów…Na tej stronce bawimy się wspomnieniami, przyłączcie się do nas. Zapraszamy!

Kalendarz

grudzień 2017
P W Ś C P S N
« lutego    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Kategorie:

Archiwum:Tajemnice dzieciństwa

26/01/2010
Opublikowane jako: Ogólna — An @ 12:05

Ogladałam fajny polski film “Weiser”. O tajemnicach dzieciństwa, o tym najbardziej magicznym okresie życia. Kiedy wszystko jest możliwe, rzeczy, ludzie, wydarzenia mają specjalny wymiar. Problemy i zmartwienia choć inne niż dziś przytłaczają nas swoim ogromem. Każde wyjście z domu może być niesamowitą przygodą, a zwykłe zdarzenie początkiem czegoś.

Ale, ale…czy teraz, dzisiaj dzieci mają takie dzieciństwo? Pilnowane na każdym kroku, zawalone dodatkowymi zajęciami, otoczone komputerem, internetem, telewizją, mają czas na poznawanie prawdziwego świata i życia? Gdy moja jedynastoletnia córka sama idzie na basen, gdzie przecież są ratownicy, myślę sobie, że gdyby coś się stało, zapewne jako wyrodna matka zostałabym potępiona przez opinię publiczną, że sama szła, sama była i gdzie byli rodzice itp.

Gdzie jest granica?

Od najmłodszych lat bawiłam się sama przed blokiem, w wieku mojej córki znikałam na całe dnie i przychodziłam po zmroku. Robiliśmy różne rzeczy, czasami takie, że aż strach….Ale nigdy się nie nudziliśmy, cały malutki świat należał do nas.

Sama nie wiem jak postępować, z jednej strony opowiadam dzieciom co ja to w dzieciństwie nie robiłam, a z drugiej boję się jak znikną z oczu.

W każdym razie wszystkim rozhisteryzowanym dorosłym polecam ten film, przypomnijcie sobie jak to kiedyś było…..

Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. | TrackBack URI

Dodaj komentarz

XHTML ( You can use these tags): <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong> .